آموزش ساخت تابلو روان

توجه داشته باشید ساخت این اماکن به گونه ای است که هم دارای یک فضای خارجی بزرگ و هم دارای حیاط های وسیع هستند. پس با ما همراه باشید. لطفا با ما از طریق کانال تلگرامی در ارتباط باشید. هر چقدر اندازه این نقاط LED و فاصله آنها از هم کم تر باشد، کیفیت تصویر افزایش پیدا می کند. شایان ذکر است که کیفیت این فیلم جهت مشاهده راحت تر کاهش یافته است و فیلم های اصلی با کیفیت (۱۶۰۰-۹۰۰) HD می باشند. هر پیکسل که در ساخت تلویزیون های شهری استفاده میشوند خود متشکل از سه رنگ اصلی هست . گزینه دیگر، نصب یک صفحه نمایش لمسی کوچکتر در مقابل ویدئو وال برای تعامل بهتر و حفظ ویدئو وال به عنوان صفحه اصلی است.

مشاهده زمان پرواز و وضعیت آن، زمانی ساده تر می شود که این اطلاعات بر روی صفحه نمایش های متعدد با کیفیت بالا نشان داده شوند. از قابلیت های این نمایشگر هوشمند می توان به سیستم نوری قابل کنترل، تصویر از دو طرف نمایشگر، معلق بودن نمایشگر در هوا (نمایشگر بدون پایه نگهدارنده)، قابلیت شستشوی نمایشگر و کاملاً ضد ضربه بودن آن که خطرات احتمالی ناشی از شکستگی و سوختگی را کاهش میدهد اشاره کرد. دات پیچ ارتباط مستقیمی با کیفیت تصویر دارد. هر صفحه نمایشگری از تعداد زیادی پیکسل تشکیل میشود و این پیکسل ها در فواصل مختلفی به مقیاس میلی متر به شکل منظم در تمام جهات کنار هم قرار میگیرند، در تلویزیون شهری دات پیچ به این فاصله های مختلف دات پیچ تلویزیون شهری میگوییم که به طور مخفف به ان پی هم میگویند. البته نکته مثبت این تابلوها این است که به راحتی تغییر سایز میدهند و بعد از خرید آن اگر قصد تغییر سایزش را داشته باشید میتوانید با پرداخت هزینه قاب تابلو و تعداد ماژول های آن را تغییر دهید. این نوع تابلوها از زمان ورود به دنیای تابلوسازی، مورد توجه شهرداری و صاحبان مشاغل برای تبلیغات قرار گرفته اند. از شاخصه های مهم برای این تابلوها سایز و ابعاد آنها است که مسلماً هر چه بزرگتر باشند بهتر قابل مشاهده هستند و اگر شما توانایی خرید سایز بزرگ ندارید میتوانید سایز بهتری را با توجه به بودجه خودتان انتخاب نمایید.

یکی از پدیدههایی که در چند سال اخیر به وفور در سطح شهر دیده میشود و حتی مسابقات بزرگ ورزشی نیز با کمک آنها پوشش داده میشود، تلویزیون شهری است. در مکان ها و فضاهای داخلی به دلیل اینکه مخاطب از فاصله ی خیلی نزدیک به تلویزیون شهری می باشد باید به جای شدت نور بر روی رزولوشن تلویزیون شهری مانور داد که این در ماژول های smd P2.5 به وضوح دیده می شود، که در ساخت این ماژول ها به کار می رود که پیکسل های اس ام دی با حداقل فاصله به هم چسپیده اند و میتوانند بهترین کیفیت تصاویر را داشته باشند یکی از موارد مهم در ماژول پی 2.5 ای سی و چیپ اس ام دی استفاده شده در آن است اصولا تلویزیون شهری با رزولوشن بالا نیاز به رفرشریت بالا دارند که برای عدم ایجاد اعوجاج در فیلمبرداری و هماهنگ شدن بیتریت پخش تصاویر در تلویزیون شهری و بیتریت دوربین فیلم برداری که باعث تهیه تصاویر با کیفیت بالا می شود، علاوه بر آن چشم های ناظران که در فاصله نزدیک به نمایشگر هم قرار دارند صدمه نمی بیند و دیرتر خسته می شود در واقع سرعت بالای بارگذاری تصاویر از اهمیت زیادی برخوردار است.

تبلیغات محیطی و تلویزیون های شهری با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن کیفیت تلویزیون ها و همچنین جدید تر شدن ساختار ال ای دی ها و ورود اس ام دی ها به بازار در این زمینه توانسته ایم با کیفیت ، شدت نور ، پرتاب نور ، روشنایی و فاکتور های دیگری که همگی قابل تغییر و متغییر می باشند . تقاضا کنید تا تعداد نمایشگر های ورد نیاز را با توجه به اندازه گیری های انجام شده محاسبه کندویدئو والمی توانید از یک فروشنده در هنگام خرید با توجه به نیاز پروژه ابعاد و وضوح هر کدام از صفحات نمایشگر را در نظر بگیرید.همچنین برای طراحی تمیز و حرفه ای تر اتاق مانیتورینگ می توانید از قبل محل اشیا دیگری مانند آرم شرکت، ساعت، شاخص های فرکانس و … ماژول ال ای دی در سایز های مختلف موجود میباشد اکثر ماژول ها ارتفاع 16 سانتی متر و طول32سانتی متر دارند از کنارهم قرار گیری این ماژول های ال ای دی تابلو تشکیلل و ابعادش دقیق مشخص می گردد. فاکتور های مهمی در مورد این تکنولوژی وجود دارد که می تواند به شما در خریدی موفق کمک کند که ما در این پست به بررسی برخی از این فاکتور ها می پردازیم که امیدوارم با مطالعه این پست بتوانید در مورد خرید تلویزیون های شهری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قادر به تولید ماژول های مخصوص تلویزیون های شهری نموده که در مونتاژ و ساخت این تلویزیون های کمک شایانی می قطعات تابلو روان کند . استفاده از ماژول ها در ساخت تابلوهای روان موجب می شود که شما نیازی به ولتاژ بالا نداشته باشید و این مساله می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق و انرژی شود. حتما بخاطر داشته باشید در بیان رزولوشن ، عدد اول نشان دهنده تعداد ستون پیکسل ها و عدد دوم نشان دهنده ی ردیف پیکسل ها ( یعنی عرض و ارتفاع تصویر) است. Dot per Inch یعنی تعداد نقاط در هر اینچ مربع . Pixel per Inch یعنی تعداد پیکسل در هر اینچ مربع .

بنابراین موضوع این جشنواره بیشتر تولیدات سینما و تلویزیون اعم از فیلم کوتاه و بلند را پوشش میدهد. سیستم ارت الکترونیکی مکانیزمی است که می توان به جای چاه ارت استفاده کرد در این سیستم ولتاژ ها و جریان های القایی بر روی بدنه فلزی مصرف کننده الکترونیکی را به خود جذب می کند و در صورت اتصال کوتاه و یا نشت اب به تاسیسات برقی ، سریعا برق را قطع کرده و از برق گرفتگی جلوگیری می کند . ولی از آنجایی که نورشان کمتر از ال ای دی های تکرنگ است، در طول روز دید خوبی ندارند. در رابطه با این موضوع، نمی توان به خودی خود انتخاب کرد و همیشه نیاز به یک متخصص دارید تا علاوه بر شناخت تجهیزات و بخش های فنی، بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند تا بهترین برند ویدئو وال را خریداری کنید. به خوبی رعایت میکند…

برای این که در ساخت تلویزیون های شهری رنگ های متفاوتی داشته باشیم باید از ترکیب رنگ ها ۳ یا ۴ ال ای دی را استفاده کرد. حال باید پاور یا همان منبع تغذیه را به ماژول ها، وصل کنیم. 1280 ، میتونیم از عبارت 1٫3 مگاپیکسل هم استفاده کنیم چونکه ضرب این دو عدد ، چیزی در حدود 1,300,000 پیکسل میشه. بحث ماژولها را در ادامه بیشتر معرفی خواهیم کرد، اما قبل از هر چیزی بهتر است که انواع تلویزیون شهری را با توجه به فاکتورهای مختلف تقسیم بندی کنیم. همراه با صدای استریو و هماهنگ با تصویر و کیفیت مناسب که نمیتوان از تلویزیون های دیگر استفاده کرد به راحتی استفاده کنیم . برد کنترلر تابلو روان: یکی دیگر از قطعات تابلو روان، برد کنترلر میباشد. برد پلاگسی نوعی پلاستیک فشرده که نیز از استحکام خوبی برخوردار است به خصوص اینکه ضد آب نیز می باشد. تلویزیون شهری اوتدور نیز مانند بیشتر نمایشگر ها از ماژول تلویزیون شهری تشکیل می شوند اما با این اختلاف که تمامی ماژول های استفاده شده در این دستگاه کاملا ضد آب،ضد ضربه و روز دید است و می توانند در مقابل اشعه های فرابنفش خورشید نیز به خوبی استقامت کنند .

برای نصب تلویزیون شهری باید مراحلی را گذروند،تلویزیون شهری انواع گوناگونی دارد که روش ساخت هر کدام از آن ها با هم تفاوت دارد .در واقع تلویزیون شهریاوتدور فضای باز به تلویزیون شهری غول پیکری می گویند که در همسایگی اتوبان ها و چهار راه ها و بزرگراه ها و استادیوم ها و پارک ها بر روی پایه دکل بزرگی مستقر می شوند و تصاویر و فیلم هایی را به صورت رنگی گسترده منتشر میکنند . در مورد انتخاب ابعاد تلویزیون شهری مطالب زیادی وجود ندارد و به نوعی شرکتها سعی میکنند که از استانداردهای خاص خود برای این اندازهها استفاده کنند. مگر در مقاطعی که باز با بی تجربگی و بی تخصص افرادی که در این صنف فعالیت میکنند و نحوه غلط منتاژ پاورها و استفاده ما به جا و غلط از فریمهای نا مرغوب که در این صورت نیز آب میتواند به داخل تابلو نفوذ کرده و پاورها را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد… که البته نه تنها در این صنف بلکه در تمامی اصناف بازار کاذبی براه افتاد از کسانی که به ناچار از شغل خود دور شده و وارد شغلهایی که به خیال خود پردرآمد تر و چرخه فعالیت آنها بهتر بود شدند و همین موضوع تاثیر منفی زیادی در کیفیت کارها و محصولات که بدست مشتری میرسید را داشت.

نکتهای که در مورد سایز این تلویزیونها وجود دارد، آشنایی با معیار دات پیچ (Dot Pitch) است. بر اساس استاندارد، پنل هایی که پیچ دات آنها ۱، ۵، ۲ و ۱۰ باشد، در ابعاد ۶۴ در ۶۴ سانتیمتر ساخته میشوند و باید نسبت ابعاد آنها به صورت ۹ به ۱۶ باشد. این تلویزیونها نسبت به تلویزیونهای خانگی تفاوت چشمگیری دارند و حتی سیستم پخش و نمایش آنها متفاوت است. به این صورت که تبلیغات و پیام هایی که بر روی بیلبورد ها نمایش داده میشود به صورت یک تصویر ثابت است ،شما تصور کنید که هر روز از یک مسیر رد میشوید وهر بار با یک تبلیغ بر روی بیلبورد مواجه میشوید.در مقایسه با آن تلویزیون شهری وجود دارد که میتواند با قابلیت تغییر و تعویض رنگ ها بر روی نمایشگر جلب توجه چندین برابر بکند و همون موضوع تاثیر گذاری زیاد بر روی ذهن تماشا گر ایجاد میکند.جدا از اینها بیلبورد همانطور که در فرهنگ لغت هم از آن یاد شده آگهی نما خطاب میشود، به این معناکه فقط وفقط یک استفاده مشخص دارد آن هم نشر و پخش آگهی تبلیغاتی است.

هر کدام از ماژولها به صورت مجزا از چندین پیکسل در کنار یکدیگر ساخته شده است و قرار گرفتن همه آنها در کنار یکدیگر، یک تلویزیون را به وجود میآورد. این تلویزیونهای بزرگ برخلاف تلویزیونهای خانگی، از قسمتهای مجزا تشکیل شده که در نهایت در کنار یکدیگر قرار میگیرند و یک صفحه نمایش بزرگ به وجود میآورند. تلویزیون شهری اوتدور یا فضای باز یکی ازانواع تابلو های تبلیغاتی بی نهایت زیبا هست که از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی ال ای دی یا اس ام دی یکسان در کنارهم تشکیل می شوند و می تواند به صورت آفلاین یا آنلاین تصاویر مورد تظررا منتشر کنند. عمده استفاده از تلویزیون های شهری در فضا های سر پوشیده می باشد که حداقل 400 تا 1000 nit روشنایی دارند . هرچه یک فضا کوچکتر باشد، پیکسلهای بیشتری در یک بعد ثابت جای میگیرند و باعث افزایش کیفیت تصویر میشوند. باید بگوییم پیکسل کوچک ترین عضو و جز یک تصویر به حساب می اید. در تلویزیون شهری نوع RGB، هر پیکسل از یک LED قرمز، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است. بهترین فاصله دید برای وضوح تصویر عالی از این نوع ماژول، 6 متر می باشد در واقع در زمانیکه فاصله ی ماژول از بیننده کم باشد بهتر است از ماژول P6.6 outdoor Qiangli استفاده شود تا وضوح تصویر عالی را برای بیننده به ارمغان آورد.

تلویزیون شهری قابلیت نشر انواع عکس و فیلم را مانند تابلو های روان دارند تنها با این اختلاف که می تواند 16 میلیون رنگ را به صورت با کیفیتی به نمایش بگذارند و هر تبلیغی را بی نهایت خیره کننده وبه زیبای نشان دهند. تناسب شغلی این رشته با دیگر عنوان های آموزشی و پرورشی باعث شده تا رشته کودکیاری همواره مورد توجه خانم ها قرار بگیرد. 1 متری در کنار هم دیگر قرار می گیرند . در بالای صفحه می توانید قیمت تابلو روان ال ای دی مورد نظر خود را به صورت اتوماتیک محاسبه کنید. کلاس آموزشی ساخت و تولید تابلو ال ای دی LED ، جهت افرادی مناسب است که دارای اطلاعات اولیه الکترونیک و برق می باشند ، اما اگر شما در این زمینه اطلاعاتی ندارید ، نگران نباشید ، ما برای شما راه حل و پیشنهاد ویژه ای داریم . ماژول ها نیز هر کدام از لامپ های بسیار ریز دیگری متشکل شده اند که نام آن ها ال ای دی و یا اس ام دی هست، این لامپ ها خود از مواد دیگری پرداخته شده است که در کارخانه های ساخت قطعات الکترونیک پرداخته و در کنار هم قرار می گیرند هر کدام از ال ای دی ها از دو نیمه هادی در انواع P و N به وجود آمده که به صورت کلی به آن PN می گویند.

در این پست می خواهیم اطلاعات مفیدی را در مورد خرید و یا اجاره تلویزیون های شهری همراه با تکنولوژی هایی که می تواند شما را در خریدی موفق کمک کند در اختیار شما عزیزان بزاریم. برای این که در ساخت تلویزیون های شهری رنگ های گوناگونی داشته باشیم باید از ترکیب رنگ ها ی RGB ال ای دی را استفاده کرد . در این مقاله سعی شده که از حداقل جملات تخصصی استفاده شود تا شما عزیزان حتی با کم ترین اطلاعات در مورد تلویزیون های شهری و الکترونیک درک کاملی از مطلب و مقاله تهیه شده توسط متخصصین کیان ال ای دی داشته باشید .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار