انواع و کاربرد آلاچیق در محوطه سازی ویلا باغ چیست؟ ویلاژست | elitarchgroup

اصولا این مدل آلاچیق هشت گوش که به هشت ضلعی هم معرف هستند به عنوان آلاچیق میدانی هم مورد استفاده قرار میگیرند و بیشتر در مرکز فضای مورد نظر واقع میگردد . البته به جهت زیبایی در هر مکانی از باغ یا ویلاها که فضای بزرگی دارند هم مورد استفاده قرار میگیرند . البته کاربردی مانند بقیه آلاچیقها ندارد ولی برای فضا های کوچک که امکان اختصاص محلی را برای ساحت آلاچیق را ندارند بهترین گزینه میباشد . اول اینکه مدل آلاچیق چیست و پر یا کم کار بودن آن مد نظر قرار میگیرد.

آلاچیق می‌تواند در کلیه فضاهای باز چون روف‌گاردن، محوطه سازی‌ها، محوطه ویلا و در کنار آبنما، برکه، باربیکیو یا هر چشم انداز دیگری ساخته شود. همچنین اگر شما بخواهید آلاچیق بسیار بزرگ باشد شما برای ساختنش نیاز به گرفتن برخی مجوزهای قانونی دارید. قیمت آلاچیق چوبی مطابق متراژ لازم چوب و دستمزد ساخت آلاچیق محاسبه می گردد. به خاطر نوسانت قیمت، هزینه ساخت آلاچیق مطابق قیمت روز محاسبه می گردد.

  • پرگولا یک فضای نسبتا باز است که به کمک ستون ها، دیواره ها، سقف مشبک و غیره مشخص می شود.
  • آلاچیق فایبرگلاس یکی از لاکچری ترین و گران ترین انواع آلاچیق ها می باشد که زیبایی آن بسیار چشمگیر و خیره کننده است.
  • آلاچیق کنجی را میتوان به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای حیاط یا روف گاردن دانست .
  • آلاچیق می‌تواند هم بصورت باز هم بصورت بسته ساخته شود که در حالت بسته اصطلاحا الاچیق چهار فصل نامیده می‌شود.

انواع و کاربرد آلاچیق در محوطه سازی ویلا باغ چیست؟ ویلاژست | elitarchgroup این روش در نقاطی که متریال چوب از نظر اقلیمی به عنوان مصالح بومی شناخته میشه بیشتر کاربرد داره و البته به دلیل استفاده از چوب و آسیبی که به محیط زیست میزنه محبوب دوستداران محیط زیست نیست. منظور در مورد محیطی برابر با یک آلاچیق چهار گوش است ولی اگر شما محیطی بزرگ دارید و محدودیتی از نظر فضای اجرا ندارید می تواند یکی از زیبا ترین آلاچیق ها محسوب گردد . ساده‌ترین نوع آلاچیق از چهار ستون و یک سقف ساده از جنس مواد مقرون به صرفه مانند ورق‌های گالوانیزه ساخته می‌شود. چنین آلاچیقی را می‌توانید خودتان نیز بسازید و نیازی به خرید آلاچیق‌های پیش‌ساخته نیست.

۴۷ مدل میز ناهار خوری ۲۰۲۳ در انواع طراحی مدرن و جدید

آلاچیق‌های چوبی معمولاً در جنگل‌ها و سواحل دریا مورد استفاده قرار می‌گیرند تا با محیط همخوانی داشته و احساس بهتری به ساکنین آن انتقال دهد. به دلیل داشتن رطوبت بالا جنس چوب از نوع درختان جنگلی مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از لایه‌های پلاستیکی که به صورت بی‌رنگ روی آن‌های قرار می‌گیرد، لنگر خمشی محافظت می‌شوند. این نوع آلاچیق ها ترجیحا ساختار مکعبی و هندسی غیر منظم یا منحنی دارند . سازه آن ها معمولا فلزی می باشد و از طرح های مینیمال در آن ها استفاده می شود .این نوع آلاچیق ها سبکی ساده تر و کم کارکردتر نسبت به دیگر انواع آلاچیق دارند.

آلاچیق‌ چوبی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار