بک لینک چیست و چگونه بک لینک بسازیم؟ به زبان ساده + فیلم آموزشی فرادرس مجله‌-بک لینک گلدلینک

اگر سایت شما لینک سازی متعادلی (از هر دو نوع فالو و نوفالو) نداشته باشد، استفاده از بک لینک‌های فروم فقط به اعتبار سایت شما آسیب می‌رساند. رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرم، لینکدین، توییتر، پینترست، یوتیوب و غیره، ابزارهایی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانیم با کاربران و مخاطبان جدید روابط جدید ایجاد کنیم. در حالی که رسانه‌های اجتماعی هیچ تاثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی نتایج جستجو ندارند، می‌توانند به صورت غیر مستقیم به افزایش ترافیک کمک کنند. ما می‌توانیم از رسانه‌های اجتماعی برای بهبود لینک‌سازی استفاده کنیم.

  • در این مرحله شما باید محتوایی از سایت خودتان را که فکر می کنید، تکمیل کننده ی محتوای سایت نفر مقابل است را پیدا کرده و به او معرفی کنید.
  • اکثر این جایگاه‌های لینک فروشی و زمان‌دار هستند یا به در اثر نقص وبسایت کاربران به صورت رایگان می‌توانند لینک خود را در صفحه جا دهند.
  • همین طور که دیدید، بیشتر این روش‌ها به تحقیق، مطالعه و البته صبر زیاد نیاز دارند.
  • Morningscore، می‌توانید به طور یکپارچه پروفایل بک لینک رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه بک لینک‌هایی دریافت کرده‌اند.

یک وب سایت تا زمانی که بازدیدکننده‌ای نداشته باشد شانسی برای بهبود رتبه هم نخواهد داشت. رتبه‌هایی که گوگل در صفحات جستجو به سایت‌ها اعطا می‌کند تا حد بسیار زیادی به رفتار کاربران در سایت بستگی دارد. با هر یک کاربری که مدت زیادی صفحات یک وب سایت را زیر و رو می‌کند یا بعد از گذشت مدت زمانی مجدداً به همان وب سایت سر می‌زند، رتبه سایت بهبود خواهد یافت. به طور معمول لینک هایی که در فوتر یا سایدبار قرار داده میشوند در همه صفحات آن سایت نمایش داده میشوند، به این لینک ها اصطلاحا Sitewide گفته میشود. قرار گیری بک لینک شما در همه صفحات یک سایت میتواند عاملی برای تشخیص خریداری آن لینک توسط ربات های گوگل باشد و ممکن است با تکرار زیاد این اتفاق الگوریتم پیگوئن سایت شما را جریمه کند. پیشنهاد میکنیم برای درک بهتر این موضوع به مقاله خرید بک لینک مراجعه نمایید.

در آژانس پاسخ تیمی به عنوان متخصص سئو فعالیت می‌کنند که در زمینه بهینه‌سازی سایت، می‌توانند مشاوره‌های مفیدی بدهند. علاوه‌براین، در ادامه به روش‌های اصولی برای ایجاد بک لینک نیز اشاره می‌کنیم. به این ترتیب متوجه شدیم در صورتی که به گوگل اجازه کراول شدن لینک‌های خارجی در محتوای خود را بدهیم، لینک‌های فالو نامیده می‌شوند.

معایب استفاده از بک لینک چیست؟

در صورتی که محتوایی جذاب و باکیفیت باشد، موجب اشتراک‌گذاری فراوان آن می‌شود و در نتیجه میزان بک لینک به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. بک لینک گرفتن از سایت‌های معتبر می‌تواند تجربه‌ای بسیار خوب باشد. در این امر باید تلاش کرد وب‌سایتی را انتخاب کرد که به صورت تخصصی با موضوع مورد نظر ارتباط داشته باشد و از اعتماد و اعتبار بالایی نزد کاربران برخوردار باشد. بخش مهمی از آموزش بک لینک، به نحوه دریافت بک لینک مربوط می‌شود. نکته‌ای که باید در هنگام دریافت بک لینک در نظر بگیرید، طبیعی بودن لینک‌ها است.

بک لینک چیست و چگونه بک لینک بسازیم؟ به زبان ساده + فیلم آموزشی فرادرس مجله‌-بک لینک گلدلینک

به طور پیش فرض لینک ها Dofollow محسوب میشود مگر اینکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد. در این زمان است که ربات گوگل وقتی یک بک لینک نوفالو را میبیند ارزشی را برای صفحه در نظر نمیگیرد. اگر در زمینه طراحی سایت سوالی دارید، قبل از هرگونه سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید. اما منظور از این نوع بک لینک چیست ؟ منظورمان این است که لینک را در پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید. با رونق شبکه های اجتماعی و استقبال بالا کاربران از آنها می توانید با ساخت شبکه های اجتماعی برای سایت خود و قرار دادن لینک سایت در آنها بک لینک قویی دریافت نمایید.

۵. احیای بک لینک های شکسته

در گذشته، بک لینک، مهم‌ترین معیار ارزیابی رتبه وب‌سایت‌ها به‌شمار می‌رفت. اما امروز با توجه به تغییر الگوریتم موتورهای جستجو، به‌خصوص گوگل، اندکی از این اهمیت کاسته شده است. هرچند هنوز هم بک لینک مناسب می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در بهبود سئوی خارجی و افزایش رتبه وب‌سایت داشته باشد. در صورتیکه سئو سایت برایتان اهمیت دارد باید بک لینک‌های سایت را آنالیز نمایید و از بک لینک‌ با کیفیت در سایت استفاده نمایید.

به منظور گرفتن نتیجه مناسب، لازم است از بک لینک معتبر و باکیفیت استفاده کرد. لازم به ذکر است که ساختن تعداد محدودی بک ‌لینک مرتبط و با کیفیت، اثربخش‌تر از صدها بک‌ لینک بی‌کیفیت است. طبیعی بودن بک لینک، باعث افزایش اعتبار و ارزش آن در گوگل بررسی بک لینک می‌شود.

لینک های خریداری شده یا پیوند در ازای پول

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار