حمل ترکیبی چیست و چه مزایایی دارد دریا زمین اروند | transemartlogistics

بدون اینکه کوچک ترین موردی ایمنی کالاهای تحت حمل و نقل را https://www. transemartlogistics.com به خطر بیندازد. کالا هایی که از طریق حمل دریایی جابجا می شوند عموما تناژ بالایی دارند. شرکت حمل و نقل زمانی از روش چارترینگ و یا اجاره کامل کشتی استفاده می‌کند که حجم و وزن کالایی که باید انتقال یابد، زیاد بوده و یا محموله بسته بندی ویژه‌ای ندارد. حمل کراس استافینگ عبارت است از انتقال کالا از یک کشتی به کشتی دیگر و طی نمودن ادامه‌ی مسیر.

  • اما حقیقت این است که بسیاری از کشتی هایی که در اقیانوس ها حرکت می کنند به منظور حمل و نقل بین المللی بار هستند.
  • این کشتی ها که در مقایسه با کشتی های عمیق بسیار کوچکتر هستند و بعضی اوقات نیز می توانند به داخل کشور سفر کنند ، از اقیانوس عبور نمی کنند بلکه در امتداد ساحل و سایر آب ها حرکت می کنند.
  • این موضوع در مواقعی که قرار است محموله شما با کشتی و برای مسافت طولانی حمل شود اهمیت بیشتری پیدا می کند .
  • حتماً می دانید که انواع مختلفی از کشتی وجود دارد که با هدف خاصی ساخته و جابه جایی کالایی خاص را برعهده می گیرند.

حمل ترکیبی چیست و چه مزایایی دارد دریا زمین اروند | transemartlogistics شرکت جهان پیمان بار نیز قادر به حمل دریایی به روش کراس استافینگ برای مشتریانی که تمایل به صدور مجدد بارنامه با شرایط درخواستی و موردنظر خوددارند، می‌باشد. با توجه به مزایای حمل و نقل دریایی مانند هزینه مناسب، پرداخت وجه نقد به جای ارائه اسناد و مدارک و سایر موارد از این دست، شاید بتوان این روش را به عنوان بهترین روش حمل و نقل معرفی کرد. سهم حمل و نقل دریایی در جابجایی کالاهای مختلف در تجارت جهانی امروز، به بیش از 90 درصد می‌رسد. در این مطلبشرکت حمل و نقل بین‌المللی ستاره آبی دریا تصمیم داریم در خصوص حمل و نقل دریایی و مزایای پرتعداد آن صحبت کنیم.

حمل‌ و نقل دریایی چیست؟

تمامی شرکت های حمل و نقل دریایی موظف هستند به مشتریان خود بیمه نامه ارائه کنند. کشتی‌های Ro-Ro دارای رمپ و سکوهایی هستند که می‌توانند هر وسیله نقلیه چرخ‌دار را، از اتومبیل‌های شخصی گرفته تا وسایل نقلیه صنعتی یا کامیون‌های بارگیری شده برای سفرهای طولانی مدت بی‌حرکت کنند. همچنین روش‌های ترکیبی برای حمل‌ونقل مسافر (RO-RO) و با کانتینر (Ro-Lo) وجود دارد.

حمل بار دریایی : ارزانترین روش ارسال بار به خارج از کشور

در رودخانه‌ها و کانال‌ها باید اندازه کشتی متناسب با عمق و عرض رودخانه انتخاب شود. این موضوع یک مزیت عمده دارد که باعث میشود استفاده از کانتینرها در کشتی های دریایی ، کامیون ها ، کشتی های داخلی و واگن های قطار صورت گیرد و مشکلی بابت اندازه پیش نیاید. کالا های شخصی، دستگاه های حساس، کالا های تعمیراتی و … معمولا با روش گروپاژ حمل می شوند. ترخیص کالا به مجموعه اقدامات قانونی و مالی گفته می‌شود تا یک کالا اجازه ورود یا خروج از کشور را پیدا کند. در تمام این مدت اگر موسسه متصدی امور، مسئولیت پذیر باشد در کنار تامین بیمه نامه برای شما، نظارت دقیقی را بر روند کار می‌کند و پیگیری میکند تا کالا به سلامت به مقصد برسد. حجم یک کانتینر ۲۰ فوت حدود ۳۰ مترمکعب و حجم کانتینر ۴۰ فوت حدود ۶۰ مترمکعب می‌باشد.

به همین منظور در صورتی که شما قصد جابجایی لوازم با سرعت بالایی صورت گیرد نمی توانید از این روش حمل بهره ببرید. ولی به طور کلی شما با کمی صبر و تحمل می‌توانید کالاهای خود را با ایمنی بالا جابجا کنید. حمل و نقل دریایی به روشی گفته می‌شود که اجناس و افراد با استفاده از وسایل حمل دریایی از جمله قایق، کشتی و سایر وسایل شناور بر روی سطح آب جابجا می‌شوند. معمولا کالاهایی که در بستر دریا منتقل می‌گردند دارای حجم و اندازه بزرگ هستند و سفرهای دریایی زمان زیادی می‌برد و از این رو کمتر کسی با استفاده از این روش مسافرت می کند. به همین دلیل اکثر کشتی‌ها و وسایل شناور بر روی دریا برای جابجایی کالا و لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از حیث دیگر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ایران برای قرار گرفتن در مسیر حمل و نقل چندوجهی کم نظیر است، ضمن انکه امنیت مسیر ایران برای عبور محموله‌های تجاری زمینه ساز توسعه حمل و نقل ترکیبی می‌باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار