خرید و قیمت فن Amd با کیفیت 100% و قیمت باورنکردنی

خرید و قیمت فن Amd با کیفیت 100% و قیمت باورنکردنی

کارایی سلسله مراتب حافظه نیز به میزان زیادی روی کارایی پردازنده تأثیر می‌گذارد. به خاطر این مشکلات، تست‌های استاندارد مختلفی که معمولاً برای این هدف محک(benchmark) نامیده می‌شوند- همچون SPECint- ابداع شده‌اند، تا بتوانند کارایی واقعی را در موارد رایج اندازه‌گیری کنند. برای اطمینان از عملکرد صحیح پردازنده، باید مدت دورهٔ ساعت، بیشتر از حداکثر زمان مورد نیاز برای منتشر شدن تمام سیگنال‌ها در سرتاسر CPU باشد. با ست کردن طول دورهٔ ساعت به میزان بالاتری از بدترین حالت مدت زمان تأخیر انتشار، می‌توانیم تمام CPU و روشی را که برای انتقال داده برمبنای لبه‌های بالا رونده و پایین روندهٔ سیگنال ساعت استفاده می‌کند، طراحی کنیم.

این موضوع همچنین می تواند موجب پایین آمدن توان مصرفی و در نتیجه حرارت تولید شده از پردازنده باشد. همانطور که در شکل بالا نیز ملاحضه کردید سی پی یوهای این دو شرکت با یکدیگر متفاوت است. انواع سی پی یوها ی این دو شرکت از نظر معماری ساخت کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. یعنی وقتی که شما از یک سی پی یو کمپانی amd استفاده میکنید، باید مادربرد متناسب با آن را انتخاب کنید.

Intel Core i5-11400 Processor

شرکت‌های مختلف در طول سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند با افزایش دقت ابزارهای تولید چیپ، اندازه محصولات خود را کاهش و کارایی آن‌ها را افزایش دهند. وظیفه انجام محاسبات، رسیدگی به عملیات‌های ریاضی و منطقی و همینطور تصمیم‌گیری در سی پی یو، برعهده «واحد حساب و منطق» یا «Arithmetic Logic Unit» است. این واحد چهار عمل اصلی ریاضی شامل جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را انجام می‌دهد. با نصب این پردازنده ۶ هسته‌ای می‌توانید خیال خود را از عملکرد کامپیوترتان برای کارهای روزمره و حتی اجرای بازی‌ها روی تنظیمات متوسط راحت کنید.

Intel Core i5-8500 Coffee Lake

تقریباً تمامی مادربردهایی که دارای سوکت 1155 می باشند از رم های ddr۳ با باس 1600 پشتیبانی می کنند. تعداد بیش تر هسته ها موجب می شود عملیات پردازش بتواند با سرعت بالاتری انجام شود. البته، افزایش آن ها لزوما به معنی افزایش سرعت پردازش هسته نیست چرا که خیلی از چیپ ها با وجود تعداد هسته بالا ولی از پردازش موازی استفاده نمی کنند. سی پی یو در واقع مغز کامپیوتر است که تمام
پردازش ها در این قطعه انجام می گیرد.

چرا سوئیچ سیسکو منطقی‌ترینگزینه خرید سوئیچ شبکه است؟

به عنوان مثال می توانید به وب سایت شرکت GIGABYTE  بروید، نوع سوکت مورد استفاده توسط مادربرد خود را انتخاب کنید و در فهرست موجود پردازنده هایی که با مادربرد شما سازگار است را مشاهده کنید. در همان نرم افزار Speccy که اطلاعات مادربرد خود را به دست آوردید، می توانید به صفحه CPU رفته و از بخش Package سوکت مورد استفاده مادربرد برای پردازنده را هم بدست بیاورید. این نوع خنک کننده ها ساز و کار پیچیده تری نسبت به خنک کننده های بادی دارند و از یک مایع مانند آب برای دفع گرمای تولید شده توسط تراشه استفاده می کنند. نوع دوم انواع خنک کننده پردازنده، خنک کننده های آبی هستند که در سیستم های حرفه ای و رده بالا از آنها استفاده می شود.

  • با این حال فرکانس حافظه رم قابل پشتیبانی توسط هر نسل از پردازنده ها متفاوت است.
  • گزینه دیگری که ممکن است در نظر بگیرید، مدل Pentium Gold G6405 با فرکانس پایین تر است.
  • همچنین APU‌های AMD نیز به دلیل عملکرد خوب iGPU و عملکرد CPU در مقایسه با سری Corei گزینۀ خوبی محسوب می‌شوند.
  • در این راهنمای خرید پردازنده، به جزئیات iGPU داخلی پردازنده ها پرداخته نشده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار