خلاقانه ترین ایده ها در طراحی تخصصی مطب و مراکز درمانی

و سایر نکات این چنینی که در بخش وبلاگ بسیاری از آنها را توضیح داده ایم، میتوان یک کلینیک شیک و زیبا را طراحی نمود. در واقع زمانی که مشتریان یک اتفاق نظر یا اشتراک به لحاظ سلیقه ای با کسب و کار و بیزینس ( که در این جا کیلینیک زیبایی و پوست می باشد ) پیدا کنند، احساس اعتماد بیشتری نسبت به دریافت خدمات ، خواهند داشت و همین امر یکی از مهم ترین مسایل تاثیر گذار بر افزایش میزان مشتریان و مراجعه کنندگان می باشد. در طراحی دکوراسیون مراکز درمانی همچون دکوراسیون مطب دندان پزشکی، دکوراسیون مطب پزشکی و چشم پزشکی و دکوراسیون بیمارستان باید دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید فضایی آرامش بخش و قابل اعتماد را برای بیماران ایجاد کنید. کیفیت یک مجموعه است و برای ارزیابی عملکرد کیفی هر یک از این مراکز معمولا فاکتورهای مختلفی توسط مخاطبان بررسی می شود. برای مثال از لحاظ زمان؛ بدیهی است که اغلب افراد تمایل دارند که طراحی دکوراسیون داخلی در زمان کمتر و با سرعت بیشتری انجام شود؛ مجموعه ی ما علاوه بر تامین این دو مورد سعی خواهد داشت که پروژه را در نهایت دقت و کیفیت نیز به انجام برساند.

در طراحی داخلی کلینیک زیبایی یکی از مهمترین بخش هایی که باید به آن توجه نمود طراحی اتاق پزشک می باشد. اما اگر فضای کافی را در اختیار دارید بهتر است از ترکیب صندلی ها و مبل ها استفاده کنید البته با در نظر گرفتن متناسب بودن اندازه المان ها. پس باید از یک ترکیب رنگی آرامش بخش مانند آبی و قهوه ای و سفید و… چرا که رنگ های قرمز و سبز نسبت به هم مکمل حساب شده و ترکیب بصری مناسبی با یکدیگر دارند. رنگ هایی مانند قرمز، مشکی، بنفش تیره و زرد برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب مناسب نمی باشند، زیرا رنگ هایی مثل قرمز و زرد باعث ایجاد هیجان و انرژی می شوند که باعث ایجاد حس تشویش در بیماران می گردند. مطب یا کلینیک از جمله محیط هایی است که هرگز نمی توان نقش دکوراسیون در آن را نادیده گرفت.چرا که آراستگی و تمیز و مرتب بودن مطب و کلینیک یکی از شروط اصلی جهت کسب اعتماد میان مشتریان محسوب می شود.

نور پردازی یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی هایی چون طراحی مطب دندانپزشکی کودکان است. در همین راستا مطالبی در رابطه با اصول طراحی مطب دندانپزشکی در اختیارتان قرار دادیم. یکی از مهم ترین اصول در طراحی دکوراسیون این است که پروژه به صورت کاملا بهینه سازی شده، انجام شود. در واقع شما با به کارگیری تکنیک های صحیح و فراهم کردن یک دکور و چیدمان مطلوب برای کلینیک زیبایی و پوست می توانید تا حد زیادی موجب افزایش کیفیت اوقات و لحظاتی شوید که افراد در آن فضا به منظور بهره مند شدن از خدمات زیبایی یا درمانی سپری می نمایند. تخصصی انجام شدن دکوراسیون کیلنیک زیبایی، راحتی و رضایت مراجعین را به همراه دارد. طبیعتا همانقدر که طراحی داخلی یک خانه با یک دفتر کار یا یک مطب متفاوت می باشد، طراحی دکوراسیون داخلی مطب اطفال نیز با مطب ارتوپدی یا یا سایر تخصصها شامل تفاوت های اساسی می شود. اگر نورپردازی و رنگ آمیزی یک مطب خاص و منحصر به فرد باشد، همیشه در ذهن مراجعه کننده بهعنوان یک مکان آرامش بخش ثبت می گردد. یکی از از دارای ترین ویژگی هایی که هر معمار بایستی داشته باشد، درایت کامل به مباحث گوناگون این حوزه و داشتن دیتاها صحیح درباره آن طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر ها است.

اما به مرور با پیشرفته طراحی داخلی، مراکز درمانی و مطب ها شاهد الگوهای دکوری خاص و متفاوتی برای ارائه بودهاند و از این جهت توانستند. به همین دلیل رنگ آمیزی مطب از مهم ترین عوامل در طراحی آن است. علت اهمیت طراحی داخلی کلینیک زیبایی چیست؟ در گذشته یکسان بودن و کسالت آور بودن دکوراسیون داخلی و چیدمان اکثر مراکز درمانی مثل بیمارستان ها، درمانگاه ها، دکوراسیون مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی باعث می شد تا همه از یک ساختار سنتی و تکراری پیروی کنند اما امروزه با افزایش آگاهی مدیریت های محترم سعی شده است تا حد امکان محیط داخلی به گونه ای تدارک دیده شود که برای مراجعه کنندگان و بیماران دارای حس خوب و آرامش بخش باشد؛ به همین دلیل است که اگر در یک کسب و کار، منافع مخاطبان و مشتریان مورد توجه قرار گیرد سرعت افزایش محبوبیت آن بیزینس بسیار بیشتر خواهد شد. تنها زیبایی هدف طراحی دکوراسیون مراکز درمانی نمیباشد، بلکه دکوراسیون میبایست با هدفِ آن مرکز متناسب بوده و راحتی و آرامش مراجعین و بیماران را فراهم سازد. یک تلویزیون هوشمند در سالن انتظار قرار داده و محتوای مرتبط با زیبایی را به تماشا بگذارید. مبلمان :اگر کلینیک زیبایی کوچکی دارید بهتر است که بیشتر به سمت استفاده از صندلی و در مواردی یک مبل دو نفره بروید چراکه نمیتوانید فضای مفید را با گذاشتن مبل های بزرگ به هدر بدهید.

یکی از متریال هایی که می توان درخشندگی را به وسیله آن به محیط اضافه کرد ام دی اف هایگلاس است که در صورت ترکیب با نوارهای نوری یا لامپ های ال ای دی زیبایی فوق العاده ای به محیط می بخشد. با انتخاب و ترکیب آن ها طرح اولیه شکل می گیرد. در این قسمت از نوشتار خود با موضوع نحوه محاسبه هزینه طراحی داخلی به بیان نکته هایی در زمینه ی این که چه عوامل حاشیه ای روی دست مزد طراح تاثیر می گذارند خواهیم پرداخت. به فضای کلینیک نگاه بیندازید و ببینید در هر قسمت، چه کارهایی میبایست صورت گیرد تا هم رضایت بیمار افزایش یابد و هم فعالیتها آسان تر انجام شود. یکی دیگر از خدمات ویژه ای که مجموعه ی پایا دکور به متقاضیان محترم ارائه می دهد؛ طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی می باشد.این روزها با افزایش اهمیت دادن افراد مختلف به وضعیت ظاهری و زیبایی خود، تعداد کلینیک های ارائه دهنده ی خدمات مرتبط روز به روز در حال افزایش است و هر یک از این مراکز سعی دارند تا با ارائه ی کیفیت بهتر بتوانند رقابت سالم تری را نیز با یکدیگر داشته باشند.

فراموش نکنید که برای طراحی و دکوراسیون داخلی باید به فاکتورهای مختلفی توجه نمود که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت. در نتیجه مهم است که طراحی داخلی مطب به گونهای باشد که به مراجعهکنندگان احساس آرامش و امنیت بیشتری بدهد. لازم است، بدانید می توانید از آثار هنری مانند تابلوهای نقاشی و عکس های زیبا و حتی اصل مجسمه های منحصر به فرد، برای دکوراسیون مطب استفاده کنید تا از این جهت بتوانید فضا را صمیمیتر و گرمتر نشان دهید و ارتباط مستقیمی بین شما و مراجعهکنندگان به وجود بیاید. بخش کودکان مطب می بایست به گونه ای طراحی شود که فضایی آرامش دهنده و در عین حال سرگرم کننده برای کودکان باشد و همچنین نکات ایمنی را رعایت کند.بعنوان مثال ، اگر پنجره ای بازشو در این منطقه وجود دارد حتما حداقل ارتفاع 1 متر و 20 سانتیمتر را رعایت کند و همنچنین از حفاظ برای کودکان استفاده شود. اگر قصد دارید یک طراحی منحصر به فرد برای مطب دندانپزشکی داشته باشید، لازم است، بدانید که هرگز نباید از استفاده گل و گیاه در مطب را فراموش کنید. طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک های درمانی مانند سایر مکانها اصول و قوانین منحصر به فرد خود را دارد.

در فضای اتاق انتظار باید به گونه ای باشد که حتی با یک نگاه، احساس اعتماد و آرامش در فرد ایجاد شود. طراحی دکور داخلی چنین محیط هایی از جمله سخت ترین پروژه هایی است که می تواند به یک شرکت طراحی دکوراسیون محول شود، زیرا لازم است علاوه بر مطابقت با سلیقه ی پزشکان محترم به گونه ای باشد که بتواند نیازهای این کسب و کار را فراهم آورد. به همین جهت در این رابطه می توانید از تابلو های بسیار زیبا و هنری استفاده کنید. در دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی به منظور حفظ آرامش بیمار در ضمن معاینه و یا انجام کار های مرتبط با پوست و مو توصیه می شود تا از طرح هایی زیبا برای دیزاین سقف اتاق معاینه استفاده شود تا نقطه دید بیمار خالی از طرح و رنگ نباشد. برای مثال در یک کیلینیک زیبایی که خدمات پوست و مو را به بانوان ارائه می ده؛د استفاده از رنگ های شاد و لایت برای دیوارها، کف پوش و وسایل و همچنین به کارگیری از استند ها، عکس ها و پوستر های مرتبط با زیبایی و سلامت پوست و مو می تواند فضایی هیجان انگیز و زیبا را ایجاد کند. درسته هزینه های کلینیک را بالا میبرد اما این مورد را در نظر بگیرید که چقدر سلامت انسان ها در خطر است.

استفاده از فرمها و رنگها باید به گونهای جذاب باشد که به افرادی که به این مکان میآیند نه تنها احساس آرامش بدهد بلکه به گونه ای احساس خوشایندی به آنها دست دهد و از این که در سالن انتظار نشستند حس خوبی داشته باشند. معمولا رنگ سفید سرآمد رنگ های استفاده شده در این نوع محیط ها است چرا که این رنگ نور را به خوبی بازتاب می دهد و زیبا نیز هست و خاصیت آرامش بخشی بالایی دارد. چنانچه شما پزشک بزرگوار در زمینه زیبایی فعالیت دارید قطعا خودتان از این مسئله به خوبی آگاه هستید که برای موفقیت و درخشیدن در عرصه ی پزشکی علاوه بر مهارت در حرفه خویش،نیازمند مطبی با دکوراسیون داخلی بسیار شیک و مدرن هستید چرا که افراد در وهله اول به ظاهر و محیط کاری خود شما اهمیت می دهند و با تماشای دکوراسیون داخلی مطب یا کلینیک شما ،در مورد سلیقه و نکته سنجی شما به عنوان کسی که قرار است چهره یا اندام خویش را جهت زیبا تر شده به دستانتان بسپارند،قضاوت خواهند کرد.

امروزه طراحی مطب بر اساس اصول مهندسی، مطابق با نیاز های بیمارانی که در آن مکان رفت و آمد می کنند انجام می گیرد. اتاق پزشک نباید بیش از حد کوچک باشد چرا که پزشکان معمولا به یک یونیت یا تخت برای انجام معاینات، میز کار و حداقل ۳ صندلی، قسمت نگهداری وسایل شخصی و قسمت نگهداری وسایل تخصصی شغلشان نیاز دارند. پروژه ای که از هر لحاظ و از تمامی جنبه های کمی و کیفی به نفع کارفرما باشد. معمولا رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان استفاده می شوند، باید چندین وجهه و جنبه را شامل شوند. نکته بعدی که در طراحی داخلی مطب بسیار مهم می باشد؛ توجه به حال مراجعان می باشد.

حال که قرار است یک مراجعه کننده وقت قابل توجهی را در یک کلینیک سپری کند چندان اشتباه هم نیست که بگوییم بهتر است دکوراسیون کلینیک زیبایی در خدمت ایجاد آرامش برای او باشد. جزییات چگونگی طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی را بخوانید. همان طور که می دانید، در یک مطب زنان و زایمان داشتن یک فضای آرامش بخش و بدون استرس باید از اولویت های طراحی باشد به همین دلیل بیشتر از رنگ های خنثی (طوسی) در کنار رنگ سبز استفاده شده که نشان دهنده یک فضای درمانی نیز باشد. در درجه اول یک فرد بیمار دارای روحیه حساستر و ضعیفتری است؛ و در درجه دوم مراجعه به پزشک ایجاد کننده سطح مشخصی از استرس در فرد مراجعه کننده نیز می باشد. اتاق انتظار می تواند برای بیمار یکی از استرس زا ترین مکان ها به شمار آید. انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون و طراحی داخلی مطلب چشم پزشکی بسیار حائز اهمیت می باشد و بهتر است رنگ اتاق انتظار با رنگ اتاق پزشک همخوانی داشته باشد تا بیمار راحت تر با محیط درمان کنار آید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار