طراحی طلا فروشی

در و دیوارها باید طوری رنگ آمیزی و طراحی شوند که بر جذابیت و جلوه طلا و جواهرات بیافزاید. دکوراسیون طلافروشی باید همیشه عاری از هرگونه گردوغبار و کثیفی باشد. استفاده از تابلوهای زیبا و دکوراتیو در دکوراسیون داخلی مغازه طلا فروشی، یکی از ایدههای فوقالعادهای است که میتوانید با سلیقهی خود و متناسب با اجزای دیگر فضا، پیادهسازی کنید. درجه و شدت نور پردازی هر مغازه، بستگی به حالتی دارد که برای دکوراسیون آن مغازه خود وجود دارد. نظم یکی از موضوعهایی است که باعث جذب مشتری به ویترین و داخل مغازه میشود. ویترین طلا فروشی جزو اولین جاهایی است که توسط مشتری دیده می شود. طراحی دکوراسیون طلا فروشی مدرن معمولا برای فروشندگان جوان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. چرا که طلا و جواهر، کالایی گران قیمت و تجملاتی است و نباید شرایط به گونه ای باشد که اجناس را به راحتی در دسترس تمام مشتریان قرار داد.

خوشبختانه با گسترس علم طراحی داخلی و تولید بیشتر محصولات دکوراتیو، امروزه میتوانیم از طیف وسیعی از لوستر ها، لامپ ها و چراغ ها برای نورپردازی استفاده کنیم. شیشه های ما می توانند در اشکال مختلف نیز تولید شوند. از رنگ های گرم و خنثی می توان در سبک مینیمال استفاده کرد. رایج ترین نوع شیشه ای که در ساخت و سازهای عمومی شیشه ای استفاده می شود، شیشه آنیل است. به همراه نورپردازی حرفه ای می تواند به بهترین نحو فروشگاه شما را به یک برند حرفه ای در این صنف تبدیل کند که همیشه و برای سال های سال در یاد بماند.

گلدنیوز: قطعا هر فروشنده در صنف طلا و جواهر خواستارِ دیده شدن و فروشِ بیشتر است؛ پس چرا بهره گیری از چنین ابزار و حرفه ای -طراحی ویترین- برای آن ها جا نیفتاده است؟ شخصا در 28 سالی که به طراحی و دیزاین ویترین مشغولم، در غالب مواقع نسبت به چرخش فصول مختلف سال طرحی را ارائه داده ام، از انتخاب پس زمینه یا texture مناسب به همراه بکارگیری المان هایی نظیر مجسمه های آنتیک، گل ارایی، تا نور پردازی به جا و به اندازه، و خلاصه ازهر المان خاصی استفاده کرده امتا تراش و شیپ سنگ ها توام با رنگی که دارند در زمینه رنگ مناسب با آنها چیدمان شود .این امر باعث میشود چشم بیننده را خیره نماید و همچین استفاده از چرم چوب و پارچه ومواردی که باعث طبیعی شدن ویترین میگردد از المان های طراحی ام بوده اند. باید در ادامه طراحی داخلی طلافروشی در قسمت اجرای طرح در کف مغازه بیان نماییم که سرامیک های اسپانیایی و همچنین ایتالیایی نسبت به سایر سرامیک های دیگر از لحاظ کیفیت و ابعاد متغیر بوده که این امر سبب گردیده تا دارای محدوده قیمتی بالاتری باشند. این امر موجب می شود شیشه از هم گسسته نشود.

در حقیقت هر وسیله ای که سرعت سارقین را تا حد زیادی کاهش دهد، آنها را از انجام این امر باز می دارد. این دکوراسیون لوکس، از یک نورپردازی حرفه ای بهره می برد. از سال های دور سودای فعالیت در کمپانیهای بزرگِ طلاوجواهر دنیا را داشته و فقط به یک دلیل، موقعیت های خوب بین المللی از او دور شده است. عنصر نور به منظور خلق محیطی لوکس و لاکچری و همچنین برای نشان دادن جزییات جواهر و طلا برای طراحی داخلی طلا فروشی بسیار مهم است. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه جواهر فروشی می بایست تمام اصول امنیتی و حفاظتی در مغازه رعایت شود تا بتوان از این کالای لوکس در مقابل سایر تهدیدهای احتمالی به خوبی محافظت و مراقبت شود. حتماً در نظر داشته باشید که صندلی یا مبل راحتی با رنگ خاص و زیبا برای مشتریان خود در نظر بگیرید تا بتوانند هم به حالت ایستاده و هم نشسته برای خرید خود از شما مشورت گرفته یا نمونه کارهای شما را راحتتر ببینند. یک نمای جذاب با رنگ های شیک و وجود لوگو یا اسم شما بر سر در مغازه می تواند حس اطمینان را هم در مشتریان شما پدید بیاورد. تمام شیشه های امنیتی ما کاملاً مطابق با استانداردهای مختلف آزمایش و تأیید شده اند و از کیفیت، عملکرد و دوام آن ها اطمینان حاصل شده است.

درد امروزتان، میتواند تبدیل به نقطه قوت تان در آینده تان شود،برای هر چالش، رویارویی با آن فرصتی برای رشد تان خواهد بود. اما به طور معمول بهره مندی از طیف رنگی طلایی، سفید و قهوه ای با نورپردازی زیبا میتواند طراحی داخلی طلا فروشی را دوبرابر کند. پر فروش ترین آن ها جعبه های شیشه ای هستند. نوع دیگری از شیشه ها که به میزان قابل توجهی در جعبه های شیشه ای ها استفاده می شود، شیشه سکوریت است. رنگ بندی: رنگ بندی یک جواهر فروشی، امری است که کاملا وابسته به سلیقه صاحب مغازه و طراح دکوراسیون است اما معمولا استفاده از رنگ هایی که در طیف رنگی سفید، قهوه ای و طلایی قرار دارند، مسئله رایجی است. از شیشه استفاده کنید باید امنیت مکان را در اولویت قرار دهید. می توانید با انتخاب رنگ های ملایم و روشن برای وسایل تزئینی و پوشش دیوارها، طلا و جواهرات به نمایش گذاشته شده را مجلل تر نشان دهید. به همین دلیل پیشنهاد میشودفضا و دکوراسیون مغزاه طلا فروشی را با این رنگها انجام دهید که نشانگر کسبوکار شما باشد و با نگاه کردن سرسری از فاصلهی دور، مشتری متوجه شود که مغازه شما برای فروش طلا و جواهر است.

در طراحی ویترین این مغازهی طلا فروشی از چوب استفاده شده است که بستر مناسبی را برای جلوهگری طلا و جواهرات پدید آورده دکوراسیون داخلی طلافروشی است. کاربرد کفپوشهای چوبی برای مغازهی طلافروشی نیز اهمیت زیادی دارد. استفاده از کفپوش های چوبی در سطح طلا فروشی، ایده ای است که می تواند بسیار جذاب باشد. دکوراسیون دکور مغازه طلا فروشی به لحاظ موقعیت تجاری مهم بوده و در صورتی که حرفه ای و اصولی انجام شود، باعث جذب مشتریان بیشتری خواهد شد. به همین علت، پروژه طراحی داخلی جواهر فروشی یکی از سخت ترین پروژه هایی است که در حوزه کار معماری و طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود. این سری از شیشهها از به روزترین و جدیدترین شیشه هایی هستند که از طریق فناوری روز دنیا طراحی و تولید شده اند.

همانگونه که ذکر شد امنیت در طلا فروشی بسیار ضروری است از کار هایی که می توان برای بالا بردن امنیت طلا فروشی انجام داد ، نصب دوربین های مدار بسته ، استفاده از شیشه های ضد ضربه و مکم چه برای ویترین بیرونی و چه برای ویترین های داخلی مغازه ، استفاده از درب های ریموتی که با اجازه صاحب مغازه باز می شود است . هزینه نصب و همچنین مصالح کاربردی و استاندارد برای تمامی سرامیک ها یکسان بوده است. برای راحتی مشتریان و اینکه احساس کنند به جای خرید به یک هتل 5 ستاره آمدهاند که قرار است با خیال راحت به تماشای جواهرات ارزنده بنشینند، بهتر است از مبلمانها و یا صندلیهای راحتی با رنگ خاص و زیبا استفاده کنید. یکی از مهم ترین مشخصات این مغازه، توجه در انتخاب دکور مناسب می باشد، دکوراسیون این محیط بایستی به شکلی باشد که همه وسایل و تجهیزات جایگاه مشخصی داشته و بطور صحیح در جای خود قرار بگیرند، شلوغی زیاد یا خلوت بودن بیش از حد فضا سبب سردر گمی و جلب نشدن نظر مشتری می گردد. طراحی ویترین در دکوراسیون جواهر فروشی باید به شکلی باشد که بدون دست زدن به اجناس داخل ویترین، مشتریان بتوانند این محصولات را در ابعاد مختلف مشاهده کنند و هر وقت قصد خرید آن محصول را داشتند، به آن دسترسی داشته باشند.

فروشگاه طلا و جواهری یکی از مغازه هایی است که طراحی آن باید به شکلی خاص و مدرن باشد. به این حوزهی تخصصی اهمیت می دهند که اکثرا در طراحی پنجره -ویترین- از المان هایی خاص استفاده می کنند تا جذابیتِ بالایی را به مشتری عرضه کنند. در طراحی داخلی جواهر فروشی بایستی نکاتی از لحاظ ارگونومی در طراحی داخلی رعایت گردد تا فضایی مناسب مشتریان و کارکنان آن فروشگاه ایجاد شود. تا به حال به دکوراسیون داخلی مغازه های طلا و جواهر فروشی دقت کرده اید؟ درب های ریموت دار یا اتوماتیک کاربرد زیادی دارد، زیرا باعث می شود بار ترافیکی را برای شما کنترل کند تا به راحتی بتوانید رفت و آمد مشتری های خود را زیر نظر داشته باشید. زیرا متأسفانه برای محافظت از جواهرات مناسب نیست. مثلا لازم نیست همهی قفسهها و سکشنها مستطیلی باشند. لازم نیست تمام دیوارها و قفسهها پر از طلا باشد.

ساده ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی این فروشگاه و پیروی از این سه اصل بنیادی و اساسی، شما قادر خواهید بود یک فروشگاه مناسب و ایمنی را با کمک مجرب ترین طراحان داخلی طراحی نمایید. این شیشه برای ساخت جعبه سایر مغازه ها بسیار مقرون به صرفه است اما عملا هیچ ایمنی ندارد و برای شکستن شیشه به چندین قطعه بزرگ فقط به حداقل نیرو نیاز است. اگر نمی توانید لکه ای را از بین ببرید یا به نحوی آسیب می بیند.در بسیاری از طرح های فروشگاه طلا و جواهر ، از کاشی فرش در پشت جعبه های طلا و جواهر ، پشت POS و داخل جزیره جعبه جواهرات استفاده می کنند.دلیل اصلی این انتخاب این است که صاحب مغازه به جای اینکه روی سطح سخت که در تمام طول روز روی کف کار کند و احساس خستگی و بی حوصلگی داشته باشد.

طراحی ویترین طلا فروشی با وسواس بسیار انجام شود چرا که ویترین یکی از عناصر مهم در طلا فروشی است. به دلیل صاف بودن سطح MDF، این امر سبب شده است که چسباندن سایر مواد دیگر بر روی آنها به راحتی صورت پذیرد. به این علت که اغلب طلافروشی ها به زیبایی داخلی فروشگاه دقت بیشتری می نمایند و همین امر سبب گردیده که مالکان از امنیت آن چشم پوشی نمایند و به این مورد اساسی توجه زیادی نداشته باشند. عدم سایههای ناخواسته و همچنین خودداری از بروز حیرت و خیرگی از اصلیترین پارامترهایی است که در زمان طراحی نورپردازی طلافروشی باید به آن دقت کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار