قیمت و خرید شیر سوزنی انواع شیر سوزنی نید صنعت | kasrasaran

این مسدود کننده به شکل یک مخروط کامل و یا ناقص است.شیرهای سوزنی از بهترین موارد جهت کنترل سیال عبوری است. با چرخش هندل شیر، حرکت عمودی بسیار ریزی در پلاگ شیرایجاد و به تدریج مسیر عبور جریان باز می‌گردد. رزوه‌های ریزی که روی استم (stem) شیر تعبیه شده به این خاصیت کنترلی بهبود می‌بخشند. این شیر کمتر به صورت یک قطعه مجزا در یک سیستم مورد استفاده قرار می گیرند و عمدتا به عنوان قطعه هایی در یک مجموعه دیگر مورد استفاده قرار می گیرند .

  • زمانی که هندل شیر را می چرخانیم، در پلاگ شیر حرکت عمودی بسیار ریزی ایجاد می شود و به تدریج سبب باز شدن مسیر جریان می نگاهی به این بچه ها بیندازید شود.
  • چرخ دستی به طور دقیق رزوه شده است، به این معنی که برای تنظیم موقعیت پیستون از روی سیت، به چندین چرخش نیاز است.
  • شیرهای سوزنی در تمام خط های لوله کشی کاربرد دارند و به عنوان یکی از مهم ترین محصولات در تأسیسات ساختمانی شناخته شده اند.
  • همچنین در شیرهای سوزنی برای بسته شدن کامل و آب‌ بندی شیر در حالت بسته، نیاز به نیروی بیشتر و عملگر بزرگ‌تر است.
  • این مکانیزم جهت باز و بسته شدن شیر را بدون بروز هر گونه آسیبی هنگام چرخش فلکه شیر فراهم می کند.

قیمت و خرید شیر سوزنی انواع شیر سوزنی نید صنعت | kasrasaran

از شیرهای سوزنی (گلوب ولو) به صورت گسترده به منظور کنترل جریان به کار می روند. پس به طور کلی، حداکثر میزان فشار دیفرانسیلی در سطح دیسک نباید از 20 درصد حداکثر فشار بالادستی یا 1380 کیلوپاسکال فراتر رود. هر جا که نیاز به اندازه گیری دقیق جریان باشد، شیر سوزنی بهترین انتخاب است. در مقایسه با شیر دیافراگمی، نیدل ولو می تواند فشار دیفرانسیل بیشتری را تحمل کند. شیرهای سوزنی تقریبا در هر صنعتی که کنترل یا اندازه گیری بخار، گاز، روغن، هوا، آب یا سایر مایعات غیر چسبناک نیاز باشد، کاربرد دارند. شیرهای سوزنی به طور گسترده ای در صنایع تولید برق، علوم جانورشناسی، خنک کننده ها، کنترل ابزار دقیق، و صنایع پخش گاز و مایعات استفاده می شوند.

تنظیم افقی آببند (Seat) به دیسک و ساقه این امکان را می دهد تا عمود بر خط افق جابجایی داشته باشند. این نوع طراحی شیر سوزنی، کم ترین ضریب جریان و بیش ترین افت فشار را دارد. از این نوع شیر سوزنی در سیستم هایی نظیر خطوط بایپس که تنظیم جریان سنگین مد نظر است در کنار شیرهای کنترلی استفاده می شود. همچنین از این نوع شیر سوزنی در مواردی استفاده می شود که تنظیم جریان مد نظر است و نگرانی بابت افت فشار نداریم.

فولاد ضدزنگ

شیر سوزنی به دلیل نوع مسیر حرکت سیال از داخل آن و مکانیزم سیت و پلاگ، و از آنجا که برای تنظیم و کنترل جریان کاربرد دارد، نوعی از شیرآلات گلوب محسوب میشود. در شیر سورنی، مجرابند به جای دیسک یک قطعه مخروطی بلند مانند یک سوزن میباشد که در انتهای استم قرار دارد و توسط آن با یک حرکت خطی بالا و پایین خواهد شد و روی سیت قرار میگیرد. شیر کشویی و شیر سوزنی بسیار به هم شباهت دارند و بنابراین قبل از خرید حتماً باید با تفاوت‌ های این دو آشنا شوید زیرا کاربرد های آن‌ ها باهم متفاوت است. اولین و مهم‌ترین تفاوت شیر کشویی و شیر سوزنی را می‌توان در عملکرد متفاوت این نوع شیرفلکه دانست.

معایب شیر سوزنی

این شیرها قابلیت کنترل از راه دور را دارند و می توان آن ها را در یک سیستم حلقه بسته استفاده کرد. همچنین می توان آن ها را به یک تایمر متصل و کنترل نرخ جریان را از دور کنترل کرد. شیر سوزنی از نظر ساختمان و شکل بدنه به سه نوع عمده شیر سوزنی T شکل، شیر سوزنی 90 درجه (انگل گلوب ولو) و شیر سوزنی Y شکل تقسیم می شود که در شکل فوق ساختمان آن ها را مشاهده می کنید.

روش کار شیر سوزنی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار