مجله دوچرخه و طبیعت رسانه تخصصی و مرجع دوچرخه سواری | takdoo-تکدو

انتخاب دوچرخه برای دوچرخه سواران تور دو فرانس و علاقه‌مندان به باشگاه سواری، دوچرخه جاده‌ای به‌گونه‌ای طراحی شده است که آیرودینامیک و کارآمد باشد و تایرهای لاغری برای سطوح سنگ‌فرش‌شده باشد. دوچرخه‌های جاده یکی از سریع‌ترین انواع دوچرخه‌های روی بتن هستند و برای دوچرخه‌سوارانی که به‌سرعت، عملکرد و مواد سبک‌وزن اهمیت می‌دهند، مناسب است. امروزه بسیاری از دوچرخه‌های جاده با ترمزهای دیسکی عرضه می‌شوند، اگرچه مدل‌های قدیمی‌تر احتمالاً ترمزهای رینگی دارند. قیمت دوچرخه 26 در برند‌های گوناگون متفاوت بوده و هر یک از آن‌ها با توجه به ویژگی‌ها و تجهیزات خود قیمت منحصر‌به‌فردی دارند.

دوچرخه المپیا مدل تایتانیک کد 2456 سایز 24 – OLYMPIA TAITANIC

البته که قیمت محصولاتشان نیز ممکن است نسبت به بسیاری از برندهای نوپا بیشتر باشد اما با خرید آن مطمئن هستید که می توانید سالیان سال از این دوچرخه استفاده کنید. این سایز به افراد آماتور اصلا پیشنهاد نمی‌شود زیرا به حرکت درآوردن دوچرخه 29 و استفاده از آن‌ها برای افرد مبتدی کمی سخت و دشوار است. باور غلطی که در خریددوچرخه وجود دارد این است که افراد براساس قد خود دوچرخه را با سایز تایر 26 ، 27.5 و 29 خریداری می‌کنند. سایز تایر تعیین کننده سبک سواری شما می‌باشد و ارتباطی بین سایز تایر و انتخاب دوچرخه بزرگسال نیست. در ادامه به بررسی انواع سایزهای متفاوت می‌پردازیم، پس با همراه باشید تا اطلاعات خود در این زمینه را کامل نموده و از آن استفاده نمایید. سه دسته عمده دوچرخه‌های برقی شامل «از اصل برقی»، «دوچرخه‌های ساده برقی‌شده بواسطه کیت برقی اصل» و «دوچرخه‌های ساده برقی شده دستی».

خرید اینترنتی دوچرخه به صورت عمده برای تمامی دوچرخه فروشی ها و همچنین افراد ساکن تهران و شهرستان ها امکان پذیر می باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن برایتان ارسال خواهد شد . برند های مختلفی هستند که در زمینه تولید انواع دوچرخه فعالیت دارند که از جمله آنها میتوان به جاینت ، المپیا ، اینتنس ، بونیتو ، راپیدو ، کویر ، قناری ، ویوا و … اشاره نمود که از بهترین برند های تولید کننده انواع دوچرخه هستند . برای آنکه در هنگام خرید دوچرخه دچار سردرگمی نشوید ، لازم است که انواع دوچرخه را بشناسید تا بتوانید راحتر دوچرخه مناسب خودتان را خریداری نمایید .

مجله دوچرخه و طبیعت رسانه تخصصی و مرجع دوچرخه سواری | takdoo-تکدو

دومین ویژگی که باید به آن دقت کنید، جنس بدنه و مواد به کار رفته است. مثلا اغلب دوچرخه‌های شهری از آلومینیوم ساخته شده شده‌اند و تایرهایی باریک دارند. فولاد، استیل، کربن، آهن، کربن و آلیاژ منیزیوم از دیگر موادی است که فریم دوچرخه را با آنها می‌سازند. هرچه دوچرخه سبک‌تر باشد، راندن آن راحت‌تر است و با شتاب بیشتری حرکت می‌کند.

  • برای خرید دوچرخه بزرگسال نوع ترمز به کاررفته در آن نیز اهمیت دارد.
  • همچنین دوچرخه 24 و دوچرخه 26 دارای رنج قیمتی متوسط و دوچرخه 27.5، دوچرخه 28 و دوچرخه 29 در رده های بالای قیمتی قرار می گیرند.
  • در این مورد مهم نمی توان با قاطعیت جواب داد ولی لزوماً بالاتر بودن قیمت آن نشانگر بهترین بودن نیست.
  • با تشویق کودکان به دوچرخه سواری به جای استفاده از ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی، والدین می توانند به کاهش انتشار کربن و ترویج زندگی پایدار کمک کنند.
  • یک گروه از افرادی که می توانند از دوچرخه سود زیادی ببرند کودکان هستند.

در این ورزش، علاوه‌بر تقویت عضلات ساق پا و ران، خطر بیماری‌های قبلی هم کاهش پیدا می‌کند. ترمزهای لقمه ای نیز بیشتر در دوچرخه هایی مورد استفاده قرارمی گیرد که خیلی نیاز به ترمزکردن ندارند. ازجمله این دوچرخه ها می توان به دوچرخه شهری و یا جاده ای اشاره کرد. مدل های شهری به نوعی از این محصول گفته می شود که نوع طراحی و قطعات آن برای استفاده های درون شهری با هدف حمل و نقل در نظر گرفته شده است.

اجزای دوچرخه

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار