مفهوم دیفای در ارزهای دیجیتال + معایب، مزایا و کاربردهای آن-آکادمی حسینی فایننس

Compound یک پروتکل بازار پول است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در مقابل وثیقه‌ای که قرار می‌دهند، از طریق بلاک چین اتریوم سود دریافت کرده یا یک دارایی را قرض بگیرند. برای اطلاعات بیشتر در حوزه دیفای و موارد مربوط به آن پیشنهاد میشود از مقاله دیفای چیست؟ تفاوت امور مالی غیر متمرکز و متمرکز بازدید نمائید. استخر‌های نقدینگی موفقیت قابل توجهی در دیفای داشته‌اند، زیرا به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهند برای سپرده‌گذاری جفت توکن، کارمزد دریافت کنند. از سوی دیگر، ارائه‌دهندگان نقدینگی در صورت تغییر نسبت قیمت توکن (ضرر ناپایدار) در معرض خطر از دست دادن سرمایه‌یشان هستند. یک پروتکل دیفای ۲.۰ می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای در مقابل این مشکل، بیمه ارائه دهد.

پولکادات

مفهوم دیفای در ارزهای دیجیتال + معایب، مزایا و کاربردهای آن-آکادمی حسینی فایننس

توجه به این ویژگی‌ها سبب می‌شوند جذابیت دیفای برای افراد، نهادها و سازمان‌ها افزایش پیدا کرده و گسترش آن پروتکل های دیفای بلاگ حسینی فاینانس سرعت بیشتری بگیرد. تصور کنید شرکتی تصمیم گرفته صدور بیمه برای مشتریان خود را برای تسریع امور به دست قراردادهای هوشمند بسپارد. اگر مشتری مبلغی مشخص را همراه اطلاعات درخواست شده (شرایط کانترکت) ارسال کند، بیمه نامه به صورت خودکار برایش صادر خواهد شد. صدور خودکار و کاملا اتوماتیک بیمه نامه تنها یکی از بی‌شمار کاربردهای دیفای به لطف اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند است.

  • یکی دیگر از ویژگی های صرافی غیرمتمرکز این است که قوانین سخت گیرانه ای برای احراز هویت ندارند و حتی کشورهای تحریم شده نیز بدون محدودیت می توانند از آن ها استفاده کنند.
  • DeFiاز بلاک چین الهام می گیره، فناوری پشت ارز دیجیتال بیت کوین، که به چندین نهاد اجازه میده تا یک نسخه از تاریخچه تراکنش ها رو نگه دارن، به این معنی که توسط یک منبع واحد و مرکزی کنترل نمیشن.
  • اما اگر قصد وام گرفتن داشته باشید، باید به عنوان وثیقه 100٪ مبلغ را در یک دارایی پشتیبانی شده دیگر قرار دهید.
  • تنها طرفینی که در معامله حضور دارند، فرد واریز کننده و دریافت کننده پول است.
  • اما با وجود این شباهت‌ ها بیت کوین و دیفای تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند.
آن‌ها میلیون‌ها دلار سرمایه را بدون درک کامل عملکرد دیفای در قرارداد‌های هوشمند قرار می‌دهند. در حالی که صحت پروژه‌ها معمولا توسط برخی از شرکت‌های ممیزی‌ تایید می‌شوند، اما با هر به‌روزرسانی، این تاییدیه‌ها ارزش خود را از دست می‌‌دهند. این مشکلات باعث شد تا ارزهایی مانند اتر به بازار آمدند تا تکمیل‌کننده راه این ارز باشند.

در مقابل پروژهای دیفای که به عنوان صرافی غیر متمرکز فعالیت می‌کنند این امکان را فراهم کرده‌اند تا به صورت ناشناس و بدون واسطه با سایر تریدرها معامله کنید. یونی سواپ، پنکیک سواپ و سوشی سواپ نمونه‌ای از این پروژه‌های امور مالی غیر متمرکز هستند. برای کاهش احتمال خطر خرید و فروش ارز در انواع صرافی‌ها، خواندن مقاله تحلیل فاندامنتال چیست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیفای ۲.۰ چه خطراتی دارد؟ چگونه می‌توان از آن‌ها پیشگیری کرد؟

این پلتفرم در راستای دستیابی هرچه بیشتر به تمرکززدایی به صورت متن باز و مستقل فعالیت دارد. در این پلتفرم، امکانات پرداختی خاصی مثل انجام مبادلات با استفاده از توکن MET وجود دارد. بدین وسیله قادرید با استفاده از توکن MET برای انتقال توکن به چندین آدرس به صورت همزمان و در یک تراکنش اقدام کنید و از این طریق هزینه‌ های مربوط به پرداخت کارمزد را کم کنید. DeFi نیز مانند بخش‌های دیگر بازار ارزهای دیجیتال هنوز جوان است و مسیری طولانی در پیش دارد.

برای رسیدن به این هدف، DeFi از برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند. در صرافی های غیرمتمرکز یا DEX ها دیگر محدودیت های صرافی غیرمتمرکز وجود ندارد. این نوع صرافی ها از بلاک چین استفاده می کنند و از سیستم های پرکاربرد دیفای محسوب می شوند. در واقع مجموع پروژه هایی که دیفای را تشکیل می دهند، می کوشند تا امور مالی واعتباری را به صورت متن باز انجام دهند، به طوری که همه کاربران اطلاعات مربوطه را به صورت شفاف ببینند. با انجام این کار، افراد حاضر در شبکه بر دارایی های دیجیتال خود کنترل کامل دارند و از طریق برنامه های غیرمتمرکز تعامل برقرار می کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار